100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI
W SALEZIE

Piękny poranek 13 listopada we wtorek rozpoczęliśmy w Salezie Mszą Świętą i krótką Akademią. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz naszego Liceum. Potem czekały na nas intensywne i bardzo różnorodne konkurencje. Wszystkie dla wszystkich na ul. Świętokrzyskiej. Podziwialiśmy ściany i drzwi ozdobione plakatami klasowymi, które stanowiły wyraz wdzięczności dzieci dla Stulatki Polski i jej Obrońców. Życzenia dla Niepodległej były tylko częścią naszego szkolnego świętowania. Na stołach podziwialiśmy i smakowaliśmy przygotowane potrawy w kolorach biało-czerwonych lub inne, tradycyjnie związane z kuchnią polską. Dużym powodzeniem cieszył się np. chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Po smakołykach każda z klas przedstawiała wybraną wcześniej postać historyczną na patriotycznej rewii mody (ważny był ubiór i opis lub scenka klasy). Mogliśmy cofnąć się w czasie i popatrzeć na Mieszka I, Jana II Sobieskiego, Marię Skłodowską-Curie, Józefa Piłsudskiego, czy Jana Pawła II.

Odbył się również Bieg dla Niepodległej. Reprezentanci klas pobiegli na boisku szkolnym, a cała klasa zapewniała wsparcie w postaci kibicowania. Uczniowie i nauczyciele ustawili też żywą flagę. Na zakończenie wysłuchaliśmy wierszy patriotycznych na konkursie recytatorskim. Ciekawy projekt na wyjątkowy czas… Pewnie dlatego przez większość czasu towarzyszyła nam ekipa TVP3 realizująca materiał do sobotniego programu „Drogi wiary”.

POMOC DZIECIOM Z JASZKOTLA
Zbiórka do 26 marca!