BIAŁA SZKOŁA 2019

7 – 11 stycznia 2019 – ZIELENIEC

Biała szkoła w Zespole Szkół Salezjańskich „Don Bosco” zorganizowana była już po raz 18. Przez tydzień młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz licealiści uczyła się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale również jazdy na nartach i snowboardzie.
Uczniowie i nauczyciele – blisko 150 osób – trafili z pogodą. W Zieleńcu śniegu nie brakowało, co spowodowało, że oprócz dobrych warunków narciarskich sceneria była prawdziwie bajkowa. Jak relacjonują uczestnicy wyjazdu, tydzień w górach był pełen radości i niezapomnianych doświadczeń.

Oczywiście uczniowie korzystali nie tylko z uroków zimy, ale również ciężko pracowali. Codziennie odbywały się zajęcia i wcale nie było ich mało – 6 godzin lekcyjnych młodsi, a maturzyści aż 9.

Otoczenie miało jednak znaczenie, bo sprawiało, że uczestnicy wyjazdu byli niejako w „innym świecie”. Poza nauką i nartami, wieczorne chwile klasy spędzały na grach planszowych, turnieju piłki siatkowej i na oglądaniu filmów. Czymś, czego nie da się przecenić, była postępująca integracja zespołów – wzmocniła to, co w życiu każdej klasy najważniejsze – wzajemną jedność, solidarność i sympatię.

Alternatywna edukacja dla „Salezu” to wartość, która na stałe wpisała się w życie szkół salezjańskich.

NEWS
PRZERWA WIELKANOCNA
GODZINY PRACY SEKRETARIATU
KAWIARENKA GRAMATYCZNA
czyli wyjątkowa lekcja angielskiego
REWIZYTA SZKOŁY PARTNERSKIEJ Z BRIVE
PROGRAM POBYTU W POLSCE
OTWARTE DRZWI 2019
23 MARCA 2019 r. START GODZINA 10.00
PROJEKT CUISINE FRANÇAISE
W ramach licealnych lekcji języka francuskiego, uczniowie klasy 2 zrealizowali wielozmysłowy projekt.

PRZERWA WIELKANOCNA

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

KAWIARENKA GRAMATYCZNA

czyli wyjątkowa lekcja angielskiego

REWIZYTA SZKOŁY PARTNERSKIEJ Z BRIVE

PROGRAM POBYTU W POLSCE

OTWARTE DRZWI 2019

23 MARCA 2019 r. START GODZINA 10.00

PROJEKT CUISINE FRANÇAISE

W ramach licealnych lekcji języka francuskiego, uczniowie klasy 2 zrealizowali wielozmysłowy projekt.