BIAŁA SZKOŁA 2019

7 – 11 stycznia 2019 – ZIELENIEC

Biała szkoła w Zespole Szkół Salezjańskich „Don Bosco” zorganizowana była już po raz 18. Przez tydzień młodzież klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz licealiści uczyła się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale również jazdy na nartach i snowboardzie.
Uczniowie i nauczyciele – blisko 150 osób – trafili z pogodą. W Zieleńcu śniegu nie brakowało, co spowodowało, że oprócz dobrych warunków narciarskich sceneria była prawdziwie bajkowa. Jak relacjonują uczestnicy wyjazdu, tydzień w górach był pełen radości i niezapomnianych doświadczeń.

Oczywiście uczniowie korzystali nie tylko z uroków zimy, ale również ciężko pracowali. Codziennie odbywały się zajęcia i wcale nie było ich mało – 6 godzin lekcyjnych młodsi, a maturzyści aż 9.

Otoczenie miało jednak znaczenie, bo sprawiało, że uczestnicy wyjazdu byli niejako w „innym świecie”. Poza nauką i nartami, wieczorne chwile klasy spędzały na grach planszowych, turnieju piłki siatkowej i na oglądaniu filmów. Czymś, czego nie da się przecenić, była postępująca integracja zespołów – wzmocniła to, co w życiu każdej klasy najważniejsze – wzajemną jedność, solidarność i sympatię.

Alternatywna edukacja dla „Salezu” to wartość, która na stałe wpisała się w życie szkół salezjańskich.

NEWS
WYSTAWA PLENEROWA
Już w środę 13 lutego o godz. 9.00 startujemy i zapraszamy !
POMOGLIŚMY DZIECIOM Z JASZKOTLA
Przedświąteczna zbiórka to piękny dar dla najbardziej potrzebujących...
DZIEŃ PATRONA
Święty Jan Bosko nasz drogi i kochany patron. Świętujemy!
RYMCERZE W SALEZIE
Raperzy Bęsiu i Dj Yonas...
18-sta BIAŁA SZKOŁA w SALEZIE
W Zieleńcu śniegu nie brakowało, co spowodowało, że oprócz dobrych warunków...

WYSTAWA PLENEROWA

Już w środę 13 lutego o godz. 9.00 startujemy i zapraszamy !

POMOGLIŚMY DZIECIOM Z JASZKOTLA

Przedświąteczna zbiórka to piękny dar dla najbardziej potrzebujących…

DZIEŃ PATRONA

Święty Jan Bosko nasz drogi i kochany patron. Świętujemy!

RYMCERZE W SALEZIE

Raperzy Bęsiu i Dj Yonas…

18-sta BIAŁA SZKOŁA w SALEZIE

W Zieleńcu śniegu nie brakowało, co spowodowało, że oprócz dobrych warunków…