BUDUJEMY BOISKA

Już trzeci rok Salez żyje w przestrzeni szkolnej przy ul. Świętokrzyskiej. Swoją działalność prowadzą tutaj Salezjańskie Przedszkole oraz Salezjańska Szkoła Podstawowa. Obecnie wybudowany w 1957 roku budynek przechodzi gruntowną modernizację. Wielkim wyzwaniem pozostaje jednak zewnętrzna infrastruktura. Mające 62 lata, pokryte asfaltem boiska nadają się wyłącznie do wyburzenia. Stąd mając na względzie rolę i wagę sportu w salezjańskim wychowaniu, kierując się dobrem dzieci i młodzieży przygotowaliśmy wstępnym, koncepcyjny projekt. W jego skład wchodzą:

1. Przeniesienie placu zabaw wraz z przygotowaniem klasycznej murawy (gęsta darń z odpowiednim podłożem i automatycznym systemem nawadniającym).
  2. Wybudowanie boiska do piłka siatkowej i koszykowe.
  3. Wybudowanie boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią do biegów długodystansowych oraz bieżni 100 m oraz skoczni w dal.
  4. Wybudowanie boiska apelowego i do jazdy na rolkach, deskorolkach, wrotkach.
  5. Wybudowanie miejsc parkingowych dla nauczycieli i pracowników szkoły (23 miejsc).
  6. Wybudowanie infrastruktury okalającej (oświetlenie, ławki, inne).
  7. Wybudowanie drogi dojazdowej z rondem do celów bezpiecznego przywożenia i odbierania dzieci samochodem (możliwy 1 min postój)

TRUDNOŚCI:
Brak dostatecznej ilości miejsc parkingowych oraz miejsca parkingowego dla rodziców, lokalizacja zabudowy śmietnikowej.

TERMINY:
wrzesień 2019 – konsultacje projektowe
październik 2019 – kosztorys wykonawczy
listopad – grudzień – poszukiwanie środków finansowych (państwowych, wojewódzkich, miejskich, sponsorskich)
wakacje 2020 – budowa boisk (w wypadku pozyskania środków)

Wszelkie sugestie, propozycje i uwagi prosimy kierować na adres: boisko@salez-wroc.pl

Już  dzisiaj możemy przekazywać darowizny i dowolne wpłaty na nasze szkolne konto:

zawsze z dopiskiem „Darowizna na cele oświatowe”.

Jednocześnie informujemy, że poszukujemy sponsorów na powyższe przedsięwzięcie (istnieje możliwość PPS, czyli Partnerstwa Prywatno Salezjańskiego z możliwością korzystania z boisk w godzinach popołudniowo-wierczornych na wyłączność)

Wizualizacje projektu przygotowane na WBO w roku 2017

Zaktualizowany projekt zagospodarowania terenu.

OTWARTE DRZWI 2020 ONLINE
ZAPRASZAMY JUŻ 25 KWIETNIA
PLAN LEKCJI ONLINE
Pobierz plan lekcji ważny od 20 kwietnia 2020.
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Wielkanoc 2020

OTWARTE DRZWI 2020 ONLINE

ZAPRASZAMY JUŻ 25 KWIETNIA

PLAN LEKCJI ONLINE

Pobierz plan lekcji ważny od 20 kwietnia 2020.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Wielkanoc 2020