UCZNIOWIE w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu

PLAN LEKCJI

Pobierz pdf-y na telefon, tableta lub komputer, jak koniecznie potrzebujesz wydrukuj.

DZIENNIK

Na tablecie, smartfonie czy komputerze. Dla ucznia, rodzica i nauczyciela.

KONSULTACJE

Kto pyta nie błądzi. Jeżeli masz jakiekolwiek wtpliwości zarówno w obszarze wiedzy przedmiotowej jak i w obszarze rozwojowym skorzystaj możliwość rozmowy i konsultowania tego co niejasne i trudne.

PROFESOROWIE

Podstawą dobrej szkoły są jej pedagodzy, którzy potrafią otkryć w swoich uczniach to co najlepsze. Życzliwi i ciepli są dla uczniów nie tylko nauczycielami wiedzy, ale także przyjaciółmi i wychowawcami.

MATURA

Matura to jeden z pierwszych poważny egzaminów często ma znaczący wpływ na dalsze życiowe decyzje.

SUKCESY

Rywalizacja zgodna z zasadami fair play daje okazje użycia zdobytej wiedzy oraz przekonania się o jej poziomie w skali lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

SAMORZĄD

Pozalekcyjna organizacja życia uczniowskiego to wyjątkowe pomysły oraz inicjatywy samych uczniów.

KOŁA

Talenty są jednym z najważniejszych darów jaki posiadamy. Ich rozwijanie jest obowiązkiem i daje człowiekowi ogromną życiową satysfakcję, a także spełnienie.

MIEDZYNARODOWE RELACJE PARTNERSKIE

Liceum Salezjańskie od początków swojego istnejnia rozwija szeroką współpracę z innymi szkołami i instytucjami na całym Świecie.

WOLONTARIAT

Wrażliwość na potrzeby i ubóstwo zarówno bliskich, jak i ludzi świata globalnego południa, a także zaangażowanie pomocowe są dla Liceum działaniami priorytetowymi.

PROJEKTY SZKOLNE

Od zadania przez pomysł i realizację do ostatecznego efektu. Celem projektów realizowanych przez uczniów Liceum jest kształtowanie postawy innowacyjności i kreatywności.

PODRĘCZNIKI

Tradycyjne i elektroniczne – konieczne, by porządkować i utrwalać odkrywaną wiedzę…