ERASMUS+ O KLIMACIE

W dniu 28.04.22 r. uczniowie liceum w ramach projektu Erasmus+ ACT BEFORE CLIMATE CHANGE, CHANGE OUR LIFES (ABECCCOL) odwiedzili pod opieką pani Katarzyny Kuzary Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego, po którym oprowadził grupę dr hab. Marek Błaś. W pierwszej części wizyty wysłuchali wykładu pt. „Jak oddycha jaskinia”, dzięki któremu przypomnieli sobie informacje dotyczące budowy jaskini, działania procesów krasowych i powstających w ten sposób form rzeźby terenu. Dowiedzieli się również o tym, jakie mikroklimat panuje w jaskiniach krasowych, w jaki sposób zachodzi w nich proces wymiany powietrza i jak wpływa na faunę jaskiń. Po wykładzie udali się do ogródka meteorologicznego, gdzie zapoznali się z budową urządzeń pomiarowych, ich zastosowaniem oraz z zasadami prowadzenia obserwacji meteorologicznych.

NEWS
OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS 1
Dla uczniów przyjętych do klas I w roku szkolnym 2022/2023
SALEZ NA WAKACJACH
FOTO POZDROWIENIA
KONIEC ROKU SZKOLNEGO
Uroczysta Eucharystia i wręczenie świadectw.

OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS 1

Dla uczniów przyjętych do klas I w roku szkolnym 2022/2023

SALEZ NA WAKACJACH

FOTO POZDROWIENIA

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Uroczysta Eucharystia i wręczenie świadectw.